co jest potrzebne do nauki w domu

Z uwagi na obecną sytuację, szkoły w całym kraju zostały zamknięte. Nie oznacza to jednak, że uczniowie mają wolne od nauki. Ministerstwo Edukacji Narodowej zaleca zdalne prowadzenie lekcji poprzez wideokonferencje. Aby jednak taka nauka miała sens, zarówno uczniowie, jak i nauczyciele powinni wyposażyć się w odpowiedni sprzęt.

Aby uczniowie nie marnowali wolnego czasu, a jednocześnie nie mieli zaległości w szkole, rząd postanowił wprowadzić zajęcia dydaktyczne online. Podstawą zdalnych lekcji jest dostęp do komputera i Internetu, ale przydatne mogą okazać się także inne sprzęty, dzięki którym nauka będzie wygodniejsza i efektywniejsza. A oto one.

Słuchawki multimedialne

Podstawą wideokonferencji jest to, że osoby biorące w niej udział widzą się i słyszą. W przypadku zdalnych lekcji szczególnie ważna jest jednak dobra słyszalność. Aby komunikacja między uczniami i nauczycielami była jak najlepsza, dobrze jest zaopatrzyć się w nauszne słuchawki multimedialne. Najlepiej wybrać te z miękkimi muszlami, które dzięki temu będą wygodne w użytkowaniu oraz nie będą uciskały uszu. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób, które podczas zajęć dydaktycznych online będą spędzały w nich po kilka godzin dziennie. Kolejnym atutem będzie wyposażenie w pałąk nagłowny z wyściółką, co zapewni jeszcze lepsze dopasowanie ich do kształtu głowy. Ciekawym wyborem dla obu stron będą słuchawki „Hama Black desire”, które dodatkowo dzięki jednostronnemu przewodowi nie ograniczają ruchów oraz posiadają wysięgnik mikrofonu obracany o 360°, co umożliwia idealnie dopasowanie jego pozycji do aktualnych potrzeb.

Statyw do smarfona

Sprzętem, który szczególnie docenią nauczyciele będą statywy do smarfonów. Dzięki takiemu urządzeniu można w łatwy i wygodny sposób nagrać materiały, które potem można przesłać uczniom. Wystarczy umieścić smartfon w specjalnym uchwycie i włączyć nagrywanie. Nie trzeba od razu decydować się na kosztowny i profesjonalny sprzęt, na początek wystarczy niewielki statyw, który w obecnej sytuacji wykorzystany zostanie do nagrywania materiałów dla uczniów, a później, jako niezbędny towarzysz w podróży lub sprzęt używany podczas spotkań towarzyskich do upamiętniania wyjątkowych chwil. Ciekawym rozwiązaniem będzie mini statyw „Hama Pocket” do smarfonów, który dzięki kompaktowej budowie jest bardzo poręczny i zajmuje niewiele miejsca. Wspominany sprzęt idealnie nadaje się zarówno do robienia zdjęć, jak i nagrywania wideo. Pasuje do smartfonów o rozmiarze z przedziału 5,0 – 8,5 cm, a jego rączka rozsuwa się do długości 20 cm.

Dodaj komentarz
You May Also Like

Pieczątki motywacyjne dla nauczycieli – jak zwiększyć motywację i jakość kształcenia?

Pieczątki motywacyjne dla nauczycieli to narzędzie, które staje się coraz popularniejsze wśród…

Szkoła języków obcych – jak wybrać najlepszą w swojej okolicy?

Szkół zajmujących się nauką języków obcych można znaleźć bardzo wiele, nauka języków…

Kurs języka angielskiego – dlaczego jest dobrym pomysłem?

Nauka języka angielskiego jest bardzo ważna – wszyscy uczniowie powinni zdawać sobie…