jezyk angielski nauka

Memy, występy muzyczne, wyzwania, satyrycy… Popularny TikTok jeszcze niedawno kojarzył się z zabawą dla dzieci i młodzieży. Ale to się zmieniło: coraz więcej dorosłych użytkowników docenia jego potencjał i możliwość wykorzystania do znacznie bardziej ambitnych celów, w tym do nauki języków. Tutlo chce skorzystać z tej zmiany i jako prekursor dołączył do TikToka, by za darmo i codziennie dzielić się wiedzą publikując użyteczne słówka czy porady językowe.

Żyjemy dynamicznie – praca, rodzina, dom, sport, hobby… Każdego dnia łączymy ze sobą wiele ról, niejednokrotnie starając się wydłużyć możliwości 24-godzinnej doby. Często zdarza się tak, że natłok codziennych spraw zmusza nas do rezygnacji z ambitnych planów. I tak, zamiast porannego joggingu, znów przestawiamy budzik o kolejne 15 minut, nie potrafiąc oprzeć się sile przyciągania poduszki. Zdrowe śniadanie zastępujemy kupioną w biegu słodką bułką, a naukę angielskiego przekładamy na „później”, włączając w tym czasie kolejny odcinek serialu albo przeglądając media społecznościowe.

Czy da się pogodzić odpoczynek i naukę?

A gdyby połączyć rozrywkę, chęć odpoczynku po ciężkim dniu pracy i… naukę? Jedną z takich opcji jest nauka na TikToku, którą proponuje Tutlo – popularna platforma do nauki języka angielskiego. Jej twórcy postanowili wyjść naprzeciw potrzebom aktywnych i pracujących osób, którym trudno znaleźć czas na tradycyjny kurs językowy, a chcą podnosić swoje umiejętności ze względu na rozwój zawodowy i perspektywę awansu.

Lepszy język angielski i… wyższe zarobki

Jak wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przeprowadzonego przez firmę Sedlak&Sedlak osoby, które znają języki obce, w szczególności angielski, nie tylko mogą przebierać w ofertach pracy – osoby deklarujące zaawansowaną znajomość języka angielskiego zarabiały o prawie 3 000 zł więcej niż te, które znają angielski w stopniu podstawowym[1].

Co więcej, nauka języka to inwestycja w przyszłość – od dawna mówi się, że wiele zawodów w przyszłości zostanie zautomatyzowanych, pojawią się również nowe, o których nie mamy jeszcze pojęcia. Wszelkie badania wskazują na to, że nawet do 60% zawodów popularnych w 2050 roku jeszcze nie powstało lub nie zostało nazwanych[2]. Na tak dynamiczne zmiany lepiej się przygotować, a nauka języka jest jedną z najskuteczniejszych  opcji.

– Wiemy, że kluczem jest regularny kontakt z językiem obcym w procesie nauki. Jednak, że nie wszyscy mają możliwości, żeby poświęcać na to odpowiednio dużo czasu. Chcemy im pomóc i umożliwić wplecenie języka angielskiego w popołudniowy odpoczynek i relaks. Dlatego na TikToku codziennie publikujemy użyteczne słówka, porady językowe, a dodatkowo we wrześniu w każdy poniedziałek o 18:00 prowadzimy lekcję angielskiego live. Chcemy w ten sposób podzielić się wiedzą i ciekawostkami językowymi zupełnie za darmo, dlatego zachęcamy do obserwowania nas na TikToku i odwiedzania naszego profilu – mówi Damian Strzelczyk – co-founder Tutlo.

Drobne zmiany – wielki efekt

Otoczenie się językiem obcym to ważny element całego procesu nauki, jednak w przypadku osób dorosłych nie musi oznaczać powrotu do podstawówki i żmudnego wkuwania kolejnych słówek. Można do tego wykorzystać nowoczesną technologię, media społecznościowe i… rozrywkę. Ulubiony serial możemy przecież obejrzeć w oryginale z angielskimi napisami, które pomogą nam w przypadku trudności ze zrozumieniem dialogów. Jeśli chcemy wejść na level up, warto spróbować obejrzeć znane już filmy w oryginale albo przestawić ustawienia aplikacji na język angielski. Tego typu drobne zmiany nic nas nie kosztują a mogą przynieść spektakularne efekty.

Dodaj komentarz
You May Also Like