„BEZ GRANIC” Michael Phelps, Alan Abrahamson – dlaczego warto przeczytać tę książkę?


Czasami zastanawiamy się na tym, czy warto sięgnąć po daną książkę. Doba ma tylko 24 h i nie jesteśmy w stanie przeczytać wszystkich, których byśmy chcieli, a już na pewno nie dysponujemy takim buforem czasowym, aby stać nas było na jakieś puste przebiegi czy rozczarowujące lektury. Stąd właśnie pomysł na nowy cykl w Inspiracjach dla szkoły.

Czytaj więcej...

KSIĄŻKA, KTÓRA LECZY DUSZĘ


Szał posiadania, koło potrzeb czy zakupoholizm, to hasła, które dzisiaj nie są dla nikogo obce. Towarzyszy temu chroniczne zmęczenie duszy i ciała, a co gorsze, wewnętrzne rozedrganie, bolący niepokój.

Problem dotyczy coraz młodszych pokoleń. Wszędobylskie reklamy są bezlitosne. Odzierają dzieci z poczucia szczęścia i dobrostanu, zaszczepiają w małe serduszka potrzebę posiadania, która najczęściej rodzi się dla samej idei „mieć”.

Czy jesteśmy w stanie obronić się przed pandemią konsumpcjonizmu?

Czytaj więcej...

DLA TYCH, KTÓRZY KOCHAJĄ SWOJĄ PRACĘ – tę obecną lub tę, która nadejdzie


Słyszysz głos. Tylko Ty. Chcesz za nim iść. Idziesz. Czujesz, że cały wszechświat Ci sprzyja. Nagle pojawia się mur. Więc…, chcesz się cofnąć, ale…

Wciąż słyszysz ten głos. Wiesz, że jak wrócisz, nic już nie będzie takie, jak przedtem. Że będziesz się czuł jak w klatce, jak w za ciasnych butach, jak w maluchu, a przecież przed chwilą pędziłeś mercedesem.

Czytaj więcej...