• Opublikowano w FitLekcja

EPICKA LEKCJA, bo epika niejedno ma imię


Rodzaje literackie i ich wyznaczniki to nie jest najwdzięczniejszy temat na polskim, prawda? Choć przyznam, że to jeden z moich koników wink Bo lubię zaskakiwać swoich uczniów i zamieniać nudę w ciekawą przygodę. Poza tym, lubię, gdy coś niepraktycznego (a wiedza z zakresu teorii literatury na co dzień się nie przydaje), wykorzystuję jako środek do nauki bardzo życiowych umiejętności. I taka właśnie filozofia przyświeca FitEdukacji.

Czytaj więcej...
  • Opublikowano w FitLekcja

MATEMATYKA DLA MÓZGU NA 5!


Dziś udamy się na poszukiwania najważniejszej cyfry w kuchni, wokół której zbudowane są zasady prawidłowego żywienia. Tą cyfrą jest 5. Dlaczego? Przekonaj się sam i zobacz, jak przeprowadzić z uczniami ciekawą lekcję na ten temat.

Czytaj więcej...
  • Opublikowano w FitLekcja

SCENARIUSZ LEKCJI WG MODELU 4ALL - All about me (Wszystko o mnie)


Cele: Przygotowanie wypowiedzi na temat podstawowych informacji o sobie. (Przypomnienie i uzupełnienie podstawowych wiadomości z podstawy programowej z zakresu SP). Ćwiczenie umiejętności czytania, słuchania ze zrozumieniem, pisania oraz komunikacji w języku obcym.

Pytanie kluczowe: Co powiedziałbyś o sobie nowo poznanej osobie?

Czytaj więcej...
  • Opublikowano w FitLekcja

Ile jest wody w wodzie? Scenariusz lekcji w szkole podstawowej


W domu, w szkole, w telewizji – wszędzie słyszymy, że trzeba pić wodę. Woda jest dobra dla zdrowia i powinniśmy jej pić około dwóch litrów dziennie. Tak mówią, ale czy to prawda? Przecież to tylko woda! A właściwie, po co nam tyle wody?

Ile jest wody w wodzie, czyli cała prawda o słodzonych napojach i o tym, jak samodzielnie zrobić pyszną wodę o smaku owoców.

Czytaj więcej...